Kątnica Profin Zestaw PDX

Zawartość zestawu Profin PDX: Kątnica Profin PDX pilnik LTA-150 czerwony x 1 szt. pilnik LTA-S100 zielony x 1 szt. pilnik LTA-S50 żółty x 1 szt. pilnik LTA-30 biały x 1 szt. pilnik LTA-39 czarny wolframowy x 1 szt. pilniki EVA-2000 zielony plastikowy x 20 szt. pilniki EVA-5000 niebieski plastikowy x 10 szt. Producent: DENTATUS AB Finspangsgaten 42, SE-163 53 Spanga, SWEDEN   Więcej szczegółów

3 333,33 zł

Oferta ważna do wyczerpania zapasów

Koszt wysyłki Koszt wysyłki: 15.00 zł
Darmowa wysyłka Darmowa wysyłka: od 300,00 zł

Zawartość zestawu Profin PDX:
Kątnica Profin PDX
pilnik LTA-150 czerwony x 1 szt.
pilnik LTA-S100 zielony x 1 szt.
pilnik LTA-S50 żółty x 1 szt.
pilnik LTA-30 biały x 1 szt.
pilnik LTA-39 czarny wolframowy x 1 szt.
pilniki EVA-2000 zielony plastikowy x 20 szt.
pilniki EVA-5000 niebieski plastikowy x 10 szt.

Producent: DENTATUS AB Finspangsgaten 42, SE-163 53 Spanga, SWEDEN

System PROFIN - oprzyrządowanie do końcowego polerowania wypełnień oraz precyzyjnego wygładzania powierzchni korzenia. Profin poprzez precyzyjny ruch posuwisty dociera do trudno dostępnych obszarów z większą łatwością i kontrolą niż narzędzia rotacyjne (wiertła i tarcze). Minimalizuje ryzyko uszkodzenia elementów spoza pola polerowania. Dzięki małym obrotom wystarczającym do prawidłowej pracy nie jest potrzebne chłodzenie sprayem wodnym. Szeroki asortyment pilników pozwala na opracowanie wypełnień wykonanych z porcelany, metalu, kompozytu i amalgamatu. Dla higienistek, ortodontów, periodontologów, protetyków, implantologów. System Profin istniej na rynku od 1990 roku.


System Profin obejmuje szeroki zakres działania:
Likwidacja nawisów kompozytowych
Precyzyjne opracowanie powierzchni stycznych licówek
Polerowanie wypełnień
Czyszczenie i polerowanie powierzchni korzeni.
Wygładzanie i wykańczanie stopnia przed pobraniem wycisku
Oczyszczanie powierzchni zębów po zabiegach ortodontycznych
Zalecany do współpracy z systemem CAD/CAM

Szeroki wachlarz pilników pozwala na wykorzystanie w większości przypadków, gdzie wymagana jest delikatna z zarazem skuteczna obróbka powierzchni zębów.


Zalety systemu PROFIN:
Ergonomiczny kształt kątnicy
Anodowana powierzchnia kątnicy odporna na zarysowanie
Miniaturowa główka kątnicy ułatwia dostęp do wszystkich powierzchni zębów
Łatwość w obsłudze oraz czyszczeniu
Szeroki asortyment nasypów diamentowych
Idealnie dobrane kształty pilników
Ruch posuwisty jest łatwy do kontrolowania
Bezpiecznie jednostronne pokryte diamentem pilniki nie uszkadzają sąsiednich powierzchni
Mogą byś stosowane z koferdamem
Możliwość ustawiania pilników z uwolnionym ruchem obrotowym lub zablokowaną pod dowolnie wybranym kątem

Powody dla których warto wybrać PROFIN:

Periodontologia i stomatologia zachowawcza:
- Delikatne oczyszczanie powierzchni korzenia bez  uszkadzania cementu korzeniowego.
- Profesjonalne czyszczenie i polerowanie wszystkich powierzchni zębowych.- Skuteczne usuwanie nawisów.
Rękojeść wraz  z szerokim asortymentem pilników polerujących oferują nieograniczony dostęp do trudno dostępnych obszarów, umożliwiając prawidłowe wykończenie wypełnień z porcelany, kompozytu i amalgamatu. Instrumenty Per-Io-Tor zostały zaprojektowane dla uzyskania najlepszego dostępu do wszystkich powierzchni korzenia, w tym powierzchni korzeni w  wąskich kieszonkach kostnych i obszarach furkacji.

Protetyka:
- Wykańczania wszystkich rodzajów preparacji pod korony i mosty
- Precyzyjne kształtowanie stopnia dla zwiększonej estetyki
- Wykańczanie i polerowanie wszystkich rodzajów uzupełnień protetycznych w trudno dostępnych miejscach
System Profin jest idealny do wygładzania powierzchni przyszyjkowych i odzyskiwania naturalnego przyczepu dziąsła oraz do modelowania brzegów siecznych, uzyskiwania idealnych punktów stycznych okluzyjnych, wykańczania przed cementowaniem uzupełnień typu inlay/onlay oraz stopnia protetycznego.

Ortodoncja:
- Czyszczenie powierzchni międzyzębowych przy aparatach stałych
- Stripping
- Oczyszczanie powierzchni zęba z kleju

Użycie systemu Profin:

Profin- System oscylacyjny z precyzyjną bezpośrednią kontrolą ruchu, o skoku 1,2 mm. Idealny dla bezpiecznego modelowania i polerowania naturalnych płaszczyzn zęba oraz wszystkich rodzajów wypełnień. Aby zapewnić maksymalną higienę kątnicy. Profin PDX nie jest wyposażony w spraj wodny, który nie jest potrzebny do tych procedur.
Maksymalna zalecana prędkość to 10000 obr/min.
Główną zaletą systemu jest zdolność polerowania płaskich powierzchni bez śladów nacięć, które są powodowane przez narzędzia obrotowe. Zestaw pilników do kątnicy Profin PDX daje nieograniczony dostęp do wszystkich obszarów, w których zostały założone wypełnienia. Umożliwia dokonanie korekty wypełnienia zrobionego z metalu, porcelany, amalgamatu oraz żywic kompozytowych. Do polerowania wypełnień poddziąsłowych, brzegów siecznych, do konturowania powierzchni okluzyjnych, do zacierania granicy między szkliwem a uzupełnieniem protetycznych, do polerowania stopnia protetycznego oraz końcowego wykańczania pracy pod onlay/inlay. Pilniki mogą być ustawione w trycie samosterującym. Ustawienie to jest najlepsze przy procedurach polerowania wypełnień . Alternatywą jest ufiksowanie pilików w jednej ze stałych pozycji, poprzez wciśnięci e w jedną ze szpar w główce kątnicy. Stała pozycja pilnika pozwala na precyzyjne polerowanie jednej wybranej powierzchni.

Więcej informacji o Systemie Profin oraz metodach pracy zawarte zostały w książce prof. Per Axelssona: Professional Mechanical Tooth Cleaning (PMTC), Finishing and Minimally Incasive Treatment of Caries and Periodontaa Disesase. Materials, Methods and Effects"

Wybór pilników:
Asortyment obejmuje pilniki o różnych kształtach pokrytych diamentem o różnej gradacji nasypu. Wybór nasypu diamentowego zależy od ilości materiału, podlegającego korekcie. Generalne zalecenie: im więcej materiału tym grubszy nasyp diamentowy. Do usuwania nawisów i polerowania służą końcówki z grubym nasypem. Do finalnego polerowania służą pilniki z drobnym nasypem. Usuwanie nadmiaru materiałów powinno być wykonane stopniowo od największej do najmniejszej gradacji nasypu. UWAGA! Nie przechodzić bezpośrednio od największej do najmniejszej gradacji nasypu. Należy użyć pośrednich grubości nasypu diamentowego. UWAGA! Czarny pilnik pokryty wolframem noże być użyty do wykańczania wypełnień na granicy szkliwa i wypełnienia. Nie rysuje szkliwa! UWAGA! Aby zachować pełną wydajność pracy, plnik należy wymieniać po 30-40 preparacjach. Pilniki pokryte są jednostronnie nasypem diamentowym lub wolframowym, zachowując drugą stronę ostrza idealnie gładką, co zabezpiecza dziąsło przed uszkodzeniem, w przeciwieństwie do narzędzi rotacyjnych. Wszystkie kształty pilników zostały zaprojektowane optymalnie aby dotrzeć do najbardziej trudnych obszarów, w których wykonywane są wypełnienia. Ruch oscylacyjny pilnika sprawdza się zarówno przy pracy w pionie oraz poziomie, jak również przy użyciu koferdamu.

Przygotowanie Profin PDX do pracy:
Należy umyć i wysterylizować kątnicę oraz pilniki w temperaturze 134 st. C. Zamontować jeden z pilników w kątnicy poprzez wciśniecie w gniazdo. Tak przygotowaną kątnicę założyć na mikromotor, po uprzednim wyłączeniu wody. Zalecana prędkość prac: 10000obr/min. Pilniki mogą być stosowane w dwóch różnych położeniach. W pozycji A - ostrze obraca się swobodnie. W pozycji B - ostrze jest zablokowane w jednej pozycji. Aby zmienić pozycję należy pilnik wysunąć, obrócić i wcisnąć do innej pozycji.

Redukcja nawisów i nadmiaru cementu:
Zamontuj pilnik odpowiednio dobrany do kształtu zęba. Uruchom mikrosilnik, podążaj kątnicą w górę i w dół, w przód i w tył aby usunąć nawisy. Kiedy większa część nawisu zostanie usunięta zamontuj pilnik o mniejszej gradacji. Do ostatecznego wykończenia użyj pilników z gradacją 30 lub 15 mikronów. następnie wypoleruj plastikową końcówkę z użyciem pasty polerującej. Przy wklejaniu prac protetycznych na powierzchnię podniebienną siekaczy użyj do usuwania  nadmiaru cementu pilnika z wygięta końcówką.

Wykańczanie prac inlay/onlay:
Brzegi uzupełnień typu inlay mogą być polerowane razem z usuwaniem nadmiaru cementu. Procedura jest podobna do usuwania nawisów. Jeśli uzupełnienia inlay/onlay są wklejane na sąsiednich zębach, należy wykończyć każdy ząb oddzielnie po wklejeniu. Ostateczne polerowanie może być wykonane jednocześnie na wszystkich zębach.

Usuniecie nadmiaru cementu poddziąsłowo:
Pilniki nie mają charakteru traumatycznego dla tkanek miękkich i mogą być stosowane poddziąsłowo. Wybierz odpowiedni pilnik do pracy pddziąsłowej. Oprzyj go na powierzchni opracowywanej pod dziąsłem i uruchom mikrosilnik. Przy pracy poddziąsłowej pilnik powinien być ufiksowany w jak najlepszej pozycji, która prowadzi do pełnego styku powierzchni pilnika z powierzchnią zęba. Do ostatecznego wypolerowani powierzchni podjęzykowej zalecane jest użycie plastikowej niebieskiej końcówki EVA-5000.

Dodatkowe zastosowanie Profin:
- kształtowanie kątów brzegów siecznych
- opracowywanie punków stycznych
- opracowywanie kształtu korony
- korekta i kształtowanie brzegów siecznych
- korekta powierzchni okluzyjnej trzonowców
- polerowanie stopnia protetycznego
- przygotowanie kąta stopnia protetycznego
- Stripping
- Wibracja

Wskazówki do czyszczenia i dezynfekcji:
Kątnica:
1. Kątnica powinna być czyszczona i smarowana standardowymi metodami stosowanymi dla systemów W&H, KaVo, NSK, Sirona, Micro Mega, lub z użyciem innych dostępnych produktów wysokiej jakości.
2. Kątnica powinna być sterylizowana  po każdym użyciu zgodnie z cyklem sterylizacji w autoklawie, co pozwoli zapewnić dobrą higienę i funkcjonalność.
3. Należy rozpocząć procedurę czyszczenia krwi i zanieczyszczeń z pomocą  szczoteczek niemetalicznych, aby nie porysować urządzenia, pod bieżącą czystą wodą oraz osuszyć urządzenie miękką szmatką.
4. Ne myć urządzenia w myjkach ultradźwiękowych, by niknąć uszkodzenia mechanizmu.

Nie zanurzać urządzenia w roztworach dezynfekujących, ponieważ mogą zawierć związki chemiczne które mogą uszkodzić mechanizm napędowy!

Wskazówki do czyszczenia i dezynfekcji:
Pilniki:
1. Usunąć krew i zanieczyszczenia.
2. Umyć pilnik w roztworze dezynfekcyjnym. Dopuszczalne są kąpiele w myjce ultradźwiękowej.
3. Sterylizacja w autoklawie w temp. 134 st. C

Jak usunąć ostrze pilnika?
Wciśnij metalowy tłok dołączony do zestawu w górną część główki kątnicy aby wypchnąć pilnik.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kątnica Profin Zestaw PDX

Kątnica Profin Zestaw PDX

Zawartość zestawu Profin PDX:
Kątnica Profin PDX
pilnik LTA-150 czerwony x 1 szt.
pilnik LTA-S100 zielony x 1 szt.
pilnik LTA-S50 żółty x 1 szt.
pilnik LTA-30 biały x 1 szt.
pilnik LTA-39 czarny wolframowy x 1 szt.
pilniki EVA-2000 zielony plastikowy x 20 szt.
pilniki EVA-5000 niebieski plastikowy x 10 szt.

Producent: DENTATUS AB Finspangsgaten 42, SE-163 53 Spanga, SWEDEN