Hybrisun Long 10+2 Zestaw

9116

Zestaw Hybrisun Long - uniwersalny światłoutwardzalny kompozyt mikrohybrydowy Zawartość zestawu: - 10 strzykawek HYBRISUN 4 gr. (A1; A2x2; A3x2; A3.5x2; B2; C2; D3) GRATIS 1 strzykawka A2 (4g.) GRATIS 1 strzykawka A3 (4g.) Producent: MEGA-PHYSIK GmbH & Co. KG, Industriestrasse 36, 76437 Rastatt, Germany     Więcej szczegółów

509,26 zł

Oferta ważna do wyczerpania zapasów

Koszt wysyłki Koszt wysyłki: 15.00 zł
Darmowa wysyłka Darmowa wysyłka: od 300,00 zł

Zestaw Hybrisun Long - uniwersalny światłoutwardzalny kompozyt mikrohybrydowy

Zawartość zestawu:
- 10 strzykawek HYBRISUN 4 gr.
(A1; A2x2; A3x2; A3.5x2; B2; C2; D3)
plus GRATIS 1 strzykawka A2 (4g.)
plus GRATIS 1 strzykawka A3 (4g.)

Producent: MEGA-PHYSIK GmbH & Co. KG, Industriestrasse 36, 76437 Rastatt, Germany


Informacje o produkcie:

 1. Hybrisun - uniwersalny światłoutwardzalny kompozyt mikrohybrydowy o najwyższej odporności na działanie czynników mechanicznych, do uzupełniania ubytków zębów przednich i tylnych. Wyjątkowo łaty w nakładaniu i modelowaniu, z wydłużonym czasem pracy, szybko polerowalny do osiągnięcia gładkiej powierzchni, nieprzepuszczany dla promieni RTG. Kompozyt Hybrisun spełnia wszystkie wymagania współczesnej stomatologii. Zawarte w nim miękkie szkło wo twardości 5,5 w skali Mohs odpowiada twardości naturalnej substancji zęba.

 2. Skład:
  Wypełniacze składają się z tlenków krzemu i mielonego szkła, które są widoczne w promieniach rentgenowskich (bar - aluminium – bor – szkło krzemowe). Organiczna matryca HYBRISUN składa się z : 2,2 -Bis-4 (2hydroxy-3-methacryloxy-propyloxy)-phentyl-propan, 2,2 - Bis-4 (2-methacryloxy-ethoxy)- phentyl-propan, 3,6-Oioxaocta-methylen-dimethacrylat. Cząsteczki krzemu nie większe niż 0,6 μm.

 3. Zastosowanie: Do wypełnień ubytków klasy III, IV i V oraz wypełnień klasy I i II. Do odbudowy złamanych zębów przednich. Pełne licowanie przebarwionych zębów przednich i hipoplazji szkliwa.

 4. Przeciwwskazania:
  Nie zaobserwowano podrażnienia miazgi przez HYBRISUN. U pacjentów ze znaną nadwrażliwością na sztuczne żywice należy unikać kontakt ze skórą. HYBRISUN nie powinien być stosowany łącznie z podkładami zawierającymi eugenol, ponieważ substancje fenolowe hamują polimeryzację.

 5. Sposób użycia:
  Preparacja ubytku przy zębach przednich, bocznych: Preparacja ubytku następuje według reguł adhezyjnej techniki wypełniania. Kompozyt na brzegach zostaje uformowany ukośnie aby osiągnąć estetyczną i bezszczelinową odbudowę. Okluzalne ścianki ubytku powinny przebiegać równolegle bądź tylko lekko zbiegać się. Brzegi okluzalne nie są formowane ukośnie lecz tylko wygładzane. Aproksymalne brzegi ubytku powinny natomiast mieć uformowane skośne brzegi.
  Podkład: Jeżeli ma być kładziony podkład należy zwrócić uwagę, iż powinien on być odporny na kwasy.
  Wytrawianie szkliwa i zębiny: Po utwardzeniu podkładu wytrawia się oczyszczone brzegi szkliwa. (UWAGA! Należy unikać kontaktu wytrawiacza ze skórą, śluzówką i oczami. Jeżeli dojdzie do kontaktu należy takie miejsce spłukać dużą ilością wody.) W celu wytrawienia nanosi się pędzelkiem wytrawiacz i po 20-40 sek. oddziaływania spłukuje się go wodą. Następnie należy dokładnie wysuszyć. Wytrawione i wysuszone szkliwo musi wykazywać matową kredową powierzchnię. Na wytrawione szkliwo nie może się dostać ślina, czy krew, gdyż prowadzi to poprzez zawarte w nich białko do dezaktywacji wytrawionego brzegu szkliwa. Jeżeli jednak taka sytuacja by się zdarzyła, należy powtórzyć wytrawianie. Nie usuwa się przy tym powłoki mazistej zębiny, a nie wypreparowaną zębinę czyści się pastą. Wyczyszczone brzegi szkliwa wytrawiane są normalnie wytrawiaczem. Nanosi się pędzelkiem wytrawiacz i po upływie 10-30 sek. bez płukania wodą nanosi się go dodatkowo na zębinę. Po 10-15 sek. płucze się dokładnie wodą. W tym przypadku nie należy nadmiernie osuszać, prowadziłoby to do osłabienia włókien kolagenowych. Następnie można nakładać wypełnienie.
  Aplikacja: Aby uzyskać doskonałe wykończenie brzegu nanosi się następnie bonding (C-Bond ) na wytrawioną powierzchnię szkliwa i na wewnętrzne powierzchnie ubytku oraz przedmuchuje się powietrzem. C-Bond zawiera komponenty łączące z zębiną. Utwardzenie bondingu (C-Bond) przy pomocy lampy jest zalecane. Kompozyt należy nanosić do ubytku nakładaczem plastikowym, dopuszczalny jest też nakładacz metalowy, metalowy pokryty azotkiem tytanu lub ceramiczny. Utwardzenie następuje przy pomocy dostępnych w handlu lamp światłoutwardzalnych. Czas naświetlnia kompozytu wynosi 20 sek. Wypełnienia wielowarstwowe powinny być naświetlane ze wszystkich stron. Przy dużych objętościowo ubytkach należy stosować technikę wielowarstwową. Poszczególne warstwy utwardzane są oddzielnie i nie powinny przekraczać 2 mm. O ile tlenowa warstwa inhibicyjna na powierzani materiału kompozytu nie została naruszona można zrezygnować ze stosowania bondu miedzy poszczególnym warstwami. Jeśli jednak któraś z warstw pośrednich była obrabiana mechanicznie, należy przed położeniem następnej warstwy położyć bond. Technika wielowarstwowa powinna być stosowana przy głębokości ubytku który przekracza 2,5 mm. Po przepisanym czasie naświetlana HYBRISUN może być natychmiast obrabiany mechanicznie. Polerowanie wypełnienia poprawia spójność brzeżną i estetykę wypełnienia. Należy szlifować wiertłami diamentowymi o drobnym nasypie, kamieniami Arkansas lub szczotkami. Można stosować odpowiedni gładziki lub przeznaczone do tego filce w celu uzyskania ostatecznego połysku.

 6. Okres trwałości i przechowywanie: Trzy lata, temperatura przechowywania nie może przekroczyć 25 st. C. Data trwałości na opakowaniu.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Hybrisun Long 10+2 Zestaw

Hybrisun Long 10+2 Zestaw

Zestaw Hybrisun Long - uniwersalny światłoutwardzalny kompozyt mikrohybrydowy

Zawartość zestawu:
- 10 strzykawek HYBRISUN 4 gr.
(A1; A2x2; A3x2; A3.5x2; B2; C2; D3)
GRATIS 1 strzykawka A2 (4g.)
GRATIS 1 strzykawka A3 (4g.)

Producent: MEGA-PHYSIK GmbH & Co. KG, Industriestrasse 36, 76437 Rastatt, Germany