NanoBone®| granulat DROBNOZIARNISTY 0,6 ml

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Producent: ARTOSS GmbH Friedrich-Barnewitz-Straße 3 18119 Rostock | Germany   www.artoss.com   Więcej szczegółów

350,00 zł

Oferta ważna do wyczerpania zapasów


Koszt wysyłki Koszt wysyłki: 15.00 zł
Darmowa wysyłka Darmowa wysyłka: od 300,00 zł

NanoBone| granulat występuje w formie granulatu drobnoziarnistego o wymiarze 0,6 mm x 2,0 mm.Wybór wielkości granulatu uzależniony jest od wielkości wypełnianego defektu i kształtu, małe dafekty zaleca się wypełniać granulatem 0,60 mm.

Nano Bone granulat drobnoziarnisty jest sterylizowany promieniami gamma i pakowany w podwójnie sterylne opakowanie o pojemności 0,6 ml.

Producent:

Zalety NanoBone| granulatu: 

1. Bardzo szybkie odtwarzanie kości.
Badania kliniczne dowodzą że już po 3 miesiącach  na wysokości dna zatoki dostępne jest stabilne podłoże kostne. Przy innych materiałach kościotwórczych okres ten wynosi 9-12 miesięcy. Korzystanie z NanoBone pozwala na znaczne skrócenie czasu leczenia. Badania Dr Meier/Germany wykazały po 3 miesiącach: 37,7% kości, 43,0% szpiku kostnego i pozostałe 19,3% NanoBone.
2. Wieloletnie doświadczenie.
NanoBone| granulat jest używany od ponad 7 lat przez czołowych niemieckich dentystów. W całym świecie wykonano ponad 100 000 zabiegów z użyciem NanoBond| granulatu. Niezwykle efektywny i wydajny w implantologii, periodontologii oraz w ogólnej chirurgii stomatologicznej. Wiele publikacji podkreśla szybkie tworzenie się kości i kompletną przebudowę.
3. Biomimetyk
Autologiczne białka umiejscoują się w nanoporach NanoBone| granulatu i pokrywają całą powierzchnię. Ciało rozpoznaje materiał jako strukturę włąsną i donosi je do naturalnych procesów tworzena kości i degradacji. Ta integracja organizmu z własnymi procedurami przemawia za biomimetycznym charakterem NanoBone.
4. Porowatość.
Wszystkie produkty w technologii NanoBone produkowane są w procesie zol-żel do 700 St.C. Niskie temperatury pozwalają na uzyskanie bardzo porowatej powierzchni przy porach w wielkości od nano do mikro. Porowata struktura granulatu w bezpośrednim kontakcie z tkanką pozwala na wrastanie naczyń krwionośnych i komórek kostnych w matrix granulatu który biodegraduje i jednocześnie zmieniany jest przez miejscową tkankę kostną.
5. Łatwa aplikacja.
Użytkownicy NanoBone| granulatu zachwalają łatwość obsługi. NanoBone granulat wymieszany z krwią daje miękką konsystencję którą można bezproblemowo zaaplikować łyżeczką lub szpatułką.

 


Wskazówki dotyczące stosowania NanoBone w chirurgii stomatologicznej, szczękowej i stomatologii:

- skuteczne leczenie paradontalnych  uszkodzeń (wygładzenia korzenia, chirurgiczne opracowanie rany) jet obok kontroli płytki nazębnej wymogiem osiągnięcia powodzenia przy paradontalnych defektach.
- implanty mogą być stosowane jednocześnie z materiałem krwiozastępczym pod warunkiem uzyskania stabilizacji pierwotnej implantu.
- przy implantach śródkostnych, czas pomiędzy wypełnieniem defektu materiałem Mano Bone a wprowadzeniem implantu powinien wynosić 4-6 miesięcy a sinuslift od 9-12 miesięcy.
- przy większych powierzchniowo defektach stosujący musi zadecydować o zastosowaniu techniki membranowej (GBR=Guided Bone Regenaration). Zaleca się membrany nieresorbowalne, gdyż zachowują się naturalnie a więc nie np. filtracji makrofagów, co obserwowano okazjonalnie przy membranach resorbowalnych.
- operacja kończona jest szczelnym, nadnapięciowym zamknięciem rany. Przy czym defekt jeśli jest konieczne po dodatkowym podcięciu okostnej powinien być zakryty okostną gdyż okostna jest silnym dawcą osteoblastów.


NanoBone posiada niezwykle porowatą makro i mikro strukturę powierzchni. Średnia porowatość wynosi 80% co sprawia, że przyjmuje do 80% surowicy i osocza z krwi pacjenta, stąd dodawanie faktorów wzrostu do wypełnianego łoża jest zbędne.

Zastosowanie w ogólnej chirurgii kostnej:
- wypełnianie i mostkowanie defektów kostnych
- plastyczna rekonstrukcja uszkodzonych lub usuniętych obszarów kostnych.

 

Ograniczenia w zastosowaniu:
- ostre i przewlekłe stany zapalne w obszarze operacyjnym (infekcja tkanek miękkich, zapalenie, bakteryjne schorzenia osteomyelitis), przy terapii antybiotykowej stosujący musi rozstrzygnąć korzyści i ryzyko jednoczesnego zastosowania NanoBone.
- ciężkie choroby metaboliczne, np.: ciężka lub nieuregulowana cukrzyca
- zaburzenia gospodarki wapniowej
- leczenie sterydami lub innymi farmaceutykami ingerującymi w gospodarkę wapnia
- terapia immunosupresyjna
- endokrynologiczne uwarunkowane schorzenia kości
- zastosowanie w obszarze otwartej chrząstki nasadowej.

 

Uwagi:
- NanoBone powinien być stosowany tylko przez lub pod nadzorem fachowego personelu z doświadczeniem w technikach chirurgicznych i zastosowaniu biomateriałów
- NanoBone jest jednorazowego użytku
- nie aplikować w defekt suchego NanoBone
- nie nasączać NanoBone płynnymi membranami
- nie resterylizować NanoBone
- nie używać ponownie niewykorzystanego granulatu

- NanoBone nie spełnia funkcji szkieletu utrzymującego obciążenia.

 

Skutki uboczne:
- nieznane.

 

Wzajemne oddziaływanie:
- wzajemne oddziaływanie z medykamentami i innymi medycznymi produktami nie są znane.

 

Stosowanie:
- defekt kostny należy wypełnić granulatem, następnie zaszyć ranę
- należy unikać przepełnienia granulatem w celu uzyskania beznapięciowego zamknięcia rany
- unikać kondensacji granulatu w defekcie kostnym
- dla efektu regeneracji kości muszą być dodatkowo dostarczone proteiny odpowiadające za odbudowę i wzrost co zyskuje się przez mieszanie NanoBone z krwią pacjenta
- NanoBone po przesiąknięciu krwią pacjenta może być mieszany z autogenną tkanką kostną o podobnym rozdrobnieniu
- resztki popękanej tkanki kostnej nekrotycznej należy dokładnie usunąć przed aplikacją NanoBone
- w zależności od rodzaju i lokalizacji defektu kostnego potrzebne są dodatkowe środki do oteosyntezy
- implantację śródkostną NanoBone umożliwia porowata struktura granulatu w bezpośrednim kontakcie z tkanką, poprzez wrastanie naczyń krwionośnych  i komórek kostnych w matrix granulatu, który w pełni biodegraduje i jednocześnie zmieniany jest przez miejscową tkankę kostną.

 

Opakowanie:
- NanoBone jest sterylizowany promieniami gamma i pakowany w podwójne sterylne opakowanie
- sterylny granulat należy pobrać z opakowania bezpośrednio przed użyciem
- nie używać NanoBone po terminie ważności
- wybór wielkości granulatu uzależniony jest od wielkości wypełnianego defektu i kształtu, małe defekty zaleca się wypełniać granulatem 0,6 mm.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

NanoBone®| granulat DROBNOZIARNISTY 0,6 ml

NanoBone®| granulat DROBNOZIARNISTY 0,6 ml

Producent:
ARTOSS GmbH
Friedrich-Barnewitz-Straße 3 18119 Rostock | Germany  www.artoss.com